Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia to ciemniejsze niż reszta skóry plamy, powstające w wyniku nierównomiernego rozłożenia się pod skórą komórek barwnikowych wydzielających melaninę lub ich nadmiernej aktywności w niektórych częściach ciała.

Laserowe usuwanie trudnych do kamuflażu przebarwień, to jedna z częściej wykonywanych usług w Laser Glamour. Zabieg przeprowadzą dyplomowani kosmetolodzy przy wykorzystaniu najwyższej klasy sprzętu w salonie Laser Glamour w Łodzi, nieopodal Manufaktury.

Czy wiesz, że problem przebarwień dotyczy ponad 30% populacji kobiet po trzydziestym roku życia i aż 90% po pięćdziesiątce?

Jeżeli jest to również Twój problem, masz ciemniejsze plamki na twarzy, szyi, dekolcie czy na dłoniach, specjaliści z Laser Glamour wiedzą, jak mu zaradzić. Wykorzystamy najnowsze technologie, aby Twoja skóra znów wyglądała młodo. Zasługujesz na to!

Połączenie wieloletniego doświadczenia, eksperckiej, ciągle zgłębianej wiedzy  i najwyższej klasy, zaawansowanych technologicznie narzędzi, pozwalają firmie Laser Glamour zapewnieniu usługi laserowego usuwania przebarwień dla klientów z Łodzi i okolic. Zapraszamy do gabinetu w Łodzi, przy ul. Podrzecznej 17.
Laserowe usuwanie przebarwień Łódź

Gabinet Laser Glamour to:

Nasi kosmetolodzy to specjalistki posiadające wyższe wykształcenie medyczne, dodatkowo doskonale wyszkolone, odbywające regularne kursy i mogące potwierdzić swoje umiejętności międzynarodowymi certyfikatami kosmetycznymi. Pomimo tak doskonałego przygotowania i kosztownego, najnowszej generacji sprzętu, Laser Glamour zaskakuje przystępnymi cenami, które można jeszcze bardziej obniżyć biorąc udział w programach lojalnościowych. Bądź nie tylko piękna i zadowolona ze swojego ciała, ale również ciesz się ze swoich oszczędności. Już teraz skontaktuj się z nami i umów termin swojej pierwszej wizyty. Gwarantujemy Ci pełną satysfakcję z korzystania z naszych usług, popartą setkami zadowolonych klientek, polecających Laser Glamour swoim znajomym i rodzinom.

Problem przebarwień skóry

Przebarwienia to ciemniejsze niż reszta skóry plamy, powstające w wyniku nierównomiernego rozłożenia się pod skórą komórek barwnikowych wydzielających melaninę lub ich nadmiernej aktywności w niektórych częściach ciała.

Czynnikami wywołującymi pojawianie się przebarwień są:

 • ekspozycja skóry na promieniowanie UV,
 • zmiany w gospodarce hormonalnej spowodowane ciążą, menopauzą,
 • stosowaniem antykoncepcji lub terapii hormonalnej, nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy, jajników, nadnerczy,
 • stany zapalne,
 • stosowanie niektórych leków oraz substancji fotouczulających (w lekach, kosmetykach, perfumach),
 • wiek (prawdopodobieństwo powstawiania przebarwień nasila się z upływem lat).

Przebarwienia pojawiają się zwykle na twarzy, dłoniach, dekolcie, biuście, przedramionach i łydkach, dając nieestetyczny efekt będący często przyczyną kompleksów, szczególnie u kobiet, które problem ciemnych plam na skórze dotyka zdecydowanie częściej niż mężczyzn.

Jak przebiega laserowe usuwanie przebarwień

Oferowane przez nas leczenie laserem z głowicą Dye-VL likwiduje zmiany pigmentacyjne, plamy posłoneczne i starcze za pomocą fotoimpulsów wchłanianych przez skórę i uruchamiających koagulację melaniny. Światło lasera precyzyjnie trafia w miejsca z nagromadzonym barwnikiem skórnym i rozbija go na mniejsze cząsteczki usuwane przez organizm w procesie oczyszczania. Jednocześnie ta metoda niwelowania plam nie powoduje uszkodzeń na niezmienionych partiach skóry, co jest jej niewątpliwą zaletą, odróżniającą ją od innych (np. peelingu złuszczającego, krioterapii czy mikrodermabrazji, w których nie mam mowy o działaniu punktowym). 

Już pierwsza ekspozycja na działanie wiązki laserowej daje zauważalne efekty, ale w pełni zadowalający rezultat uzyskać można po serii zabiegów, których ilość ustalana jest w zależności od intensywności problemu przebarwień. Najczęściej są to jednak 2-4 sesje co 3-4 tygodnie każda.

Platforma Alma Harmony XL Pro

Alma Harmony XL Pro to najnowszej generacji platforma laserowa, służąca do wykonywania profesjonalnych zabiegów redukujących problemy skórne, teraz dostępna także u nas – w Gabinecie Kosmetyki Laserowej Laser Glamour. Alma Harmony XL Pro jest absolutną nowością od izraelskiej firmy Alma Lasers – światowego lidera w dziedzinie technologii laserowego, świetlnego, radiowego i ultradźwiękowego zwalczania schorzeń i niwelowania niedoskonałości. Dzięki jeszcze lepszemu przenikaniu wiązek laserowych w głąb skóry (aż na 3 mm, co jest o połowę większym rezultatem od tego, jaki zapewniały choćby poprzednie modele) urządzenie optymalizuje efekty stosowania laseroterapii. Niewątpliwym jego atutem jest również wymienność głowic laserowych, które umożliwiają szeroki zakres zastosowań w dermatologii, medycynie i chirurgii estetycznej. W naszej ofercie posiadamy dwie najważniejsze: głowicę iPixel Er: Yag 2940nm oraz głowicę Dye-VL.

Dzięki jeszcze lepszemu przenikaniu wiązek laserowych w głąb skóry (aż na 3 mm, co jest o połowę większym rezultatem od tego, jaki zapewniały choćby poprzednie modele) urządzenie optymalizuje efekty stosowania laseroterapii. Niewątpliwym jego atutem jest również wymienność głowic laserowych, które umożliwiają szeroki zakres zastosowań w dermatologii, medycynie i chirurgii estetycznej. W naszej ofercie posiadamy dwie najważniejsze: głowicę iPixel Er: Yag 2940nm oraz głowicę Dye-VL.

Głowica Dye-VL

Najnowsza głowica Dye-VL jest pierwszym wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. Uznana została jako najbardziej zaawansowana technologia, dająca rezultaty laserów barwnikowych. 

Głowica Dye-VL wykorzystuje serię trzech filtrów, koncentrując światło w węższym zakresie. Technologia ta pozwala specjalistom medycyny estetycznej na efektywne leczenie zaburzeń pigmentacyjnych oraz zmian naczyniowych. Dzięki emisji światła z przedziału 500 do 600 nm, skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła, co pozwala na uzyskanie mocniejszych efektów terapii w krótszym czasie. Dodatkowo komfort podczas zabiegu jest zwiększony dzięki zastosowaniu unikalnej końcówki chłodzącej, połączonej bezpośrednio z głowicą zabiegową.

Skuteczność zabiegów z wykorzystaniem głowicy Dye-VL została udowodniona klinicznie. Zabiegi są całkowicie bezpieczne dla pacjentów, efektywne, praktycznie bezbolesne i nie wymagają okresu rekonwalescencji.

Głowica Dye-VL służy m.in. do:

 • zamykania naczynek,
 • redukcji rumienia (a także trądziku różowatego),
 • usuwania przebarwień,
 • fotoodmładzania skóry.

To najbardziej zaawansowana i nowatorska technologia laserowa – pierwsza na rynku, która do terapii laserowej wykorzystuje wąskie pasmo pulsacyjnego światła. Dzięki zastosowaniu udoskonalonych i innowacyjnych parametrów technicznych, laser Alma Harmony XL Pro wyposażony w głowicę Dye-VL zapewnia:

 • bezpieczeństwo stosowania,
  minimalizację ryzyka wystąpienia skutków ubocznych laseroterapii,
 • skuteczność terapii,
  rezultaty widoczne w bardzo krótkim czasie od zabiegu,
 • bezbolesność terapii,
  komfort dzięki zintegrowanej z głowicą końcówki chłodzącej,
 • zredukowanie okresu rekonwalescencji pozabiegowej do zera.

Zalety laserowego usuwania przebarwień

Podwyższona skuteczność

Podwyższona skuteczność działania dzięki zastosowaniu wąskiego spektrum światła

Mała inwazyjność

Niewielka inwazyjność zabiegu dzięki skróconemu czasowi ekspozycji na światło lasera

Szybkie rezultaty

Pacjenci chwalą szybko osiągane rezultaty leczenia

Bez rekonwalescencji

Brak konieczności podejmowania działań rekonwalescencyjnych

Przygotowania do laserowego usuwania przebarwień

Każdy pierwszy zabieg laseroterapii poprzedzamy konsultacją medyczną i szczegółowym wywiadem, w celu:

 • oceny stanu skóry i ogólnego zdrowia klienta,
 • ustalenia ewentualnych przeciwwskazań,
 • wyjaśnienia przebiegu leczenia i zasad postępowania przed zabiegiem i po nim.

Należy pamiętać, aby przed pierwszym zabiegiem:

 • nie stosować wysoko kryjących podkładów, fluidów i korektorów (przynajmniej w dniu zabiegu),
 • zadbać o to, aby skóra nie była przesuszona ani podrażniona.

Zalecenia po laserowym usuwaniu przebarwień

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona i może pojawić się na niej minimalny obrzęk oraz punktowe strupki. Taki stan rzeczy nie powinien jednak utrzymywać się dłużej niż przez 48 godzin. Naturalnym zjawiskiem jest również ściemnienie zmiany skórnej w pierwszej fazie po laseroterapii. Po kilku dniach zacznie ona jednak blednąć, a po ok. 3 tygodniach zniknie albo stanie się mniej widoczna.

Przez kilka godzin po zabiegu skóra jest bardzo wrażliwa, dlatego należy zadbać o jej odpowiednią pielęgnację:

 • myć skórę żelem bezmydłowym lub tonikiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą,
 • 2-3 razy dziennie stosować kosmetyki łagodzące i nawilżające,
 • delikatnie osuszać skórę, nie trzeć jej ręcznikiem, nie drażnić, nie zdrapywać mikrostrupków,
 • nie opalać się min. 4 tygodnie po zabiegu,
 • stosować kremy z filtrem UVA i UVB o wysokich wskaźnikach ochrony (SPF 50) przez min. 4 tygodnie po zabiegu.

Przeciwskazania do zabiegu laserowego usuwania przebarwień

Zabieg laserowego usuwania rumienia nie jest wskazany w przypadku jednego z poniżej wymienionych czynników:

 • padaczka,
 • ciąża,
 • fotodermatozy,
 • świeża opalenizna (laseroterapia bezpieczna jest dopiero po miesiącu od ostatniej ekspozycji na promieniowanie UV),
 • inny zabieg laserowy (np. depilacja, fotoodmładzanie) wykonany na tej samej partii skóry w ciągu ostatnich 4 tygodni,
 • przyjmowanie leków i ziół (nagietek, dziurawiec) uwrażliwiających skórę na działanie światła (należy je odstawić na 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów).

Laserowe usuwanie przebarwień – cena

Przy zakupie serii 3 zabiegów udzielamy 10% rabatu (płatność z góry przy pierwszym zabiegu)

Przy zakupie serii 6 zabiegów udzielamy 15% rabatu (płatność z góry przy pierwszym zabiegu)

Zabieg
Cena
twarz
650 zł
szyja
550 zł
dekolt
700 zł
dłonie
650 zł
plecy
900 zł
policzki
550 zł
okolica ust/brody
450 zł
okolica oczu
450 zł