Depilacja laserowa w Łodzi

Połączenie wieloletniego doświadczenia, eksperckiej, ciągle zgłębianej wiedzy  i najwyższej klasy, zaawansowanych technologicznie narzędzi, pozwalają firmie Laser Glamour zapewnieniu usługi skutecznej i trwałej redukcji owłosienia, niezależnie od odcienia skóry i rodzaju włosów dla klientów z Łodzi i okolic. Zapraszamy do gabinetu w Łodzi, przy ul. Podrzecznej 17 – nieopodal Manufaktury.
Depilacja laserowa Łódź

Gabinet Laser Glamour to:

Nasi kosmetolodzy to specjalistki posiadające wyższe wykształcenie medyczne, dodatkowo doskonale wyszkolone, odbywające regularne kursy i mogące potwierdzić swoje umiejętności międzynarodowymi certyfikatami kosmetycznymi.

Pomimo tak doskonałego przygotowania i kosztownego, najnowszej generacji sprzętu, Laser Glamour zaskakuje przystępnymi cenami, które można jeszcze bardziej obniżyć biorąc udział w programach lojalnościowych. Bądź nie tylko piękna i zadowolona ze swojego ciała, ale również ciesz się ze swoich oszczędności. Już teraz skontaktuj się z nami i umów termin swojej pierwszej wizyty. Gwarantujemy Ci pełną satysfakcję z korzystania z naszych usług, popartą setkami zadowolonych klientek, polecających Laser Glamour swoim znajomym i rodzinom.

Light Sheer Duet – pierwsza liga

Laser, który wykorzystujemy w Gabinecie Laser Glamour, to pierwsza liga wśród urządzeń diodowych. To wyjątkowe osiągnięcie w dziedzinie depilacji laserowej. Urządzenie znanej i cenionej marki Lumenis zapewnia największą moc i skuteczność. Jednocześnie mamy do czynienia z wyjątkowo bezpieczną technologią, która działa tylko na barwnik włosa. Stała długość fali sprawia, że laser nie przenika do innych tkanek oraz narządów, co potwierdza certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) oraz zgodność urządzenia z międzynarodowymi normami ISO 9001. Teraz najnowsza technologia dostępna jest również w Łodzi. 

Light Sheer Duet posiada dwie głowice zabiegowe:

 • mniejszą o wymiarach 9mm x 9mm – depilacja laserowa niewielkich powierzchni i miejsc trudno dostępnych oraz
 • większą o wymiarach 22mm x 35mm – depilacja laserowa większych partii ciała, takich jak nogi, plecy, klatka piersiowa.

Dwie głowice zastosowane w laserze Light Sheer Duet zapewniają również krótszy czas zabiegu, wyższą jakość, komfort oraz znaczne ograniczenie po-zabiegowych odczynów skórnych. Zastosowanie większej głowicy zapewnia bezpieczną depilację laserową w przypadku skóry wrażliwej, ciemnej karnacji oraz cery z tendencją do pękających naczynek. Skuteczność, bezpieczeństwo, komfort – depilacja laserowa Light Sheer Duet pozwoli definitywnie pożegnać się z nadmiernym owłosieniem. Aby zobaczć fotografie efektów depilacji laserowej kliknij tutaj.

Zalety depilacji Light Sheer Duet

Szybkość i precyzja

Dwie głowice zapewniają szybkość zabiegów na dużych powierzchniach i precyzję, gdy jest ona potrzebna

Bezpieczeństwo

Działanie oparte na występowaniu barwnika, wiązka zaprogramowana na odpowiednią długość fali, brak przenikania do struktur otaczających

Bezbolesność

Ograniczenie dyskomfortu dzięki funkcji chłodzenia i zasysania skóry przez głowicę

Skuteczność

Możliwość automatycznego wygenerowania 2-3 impulsów na jedną plamkę zabiegową

Co to jest depilacja laserowa?

Nadmierne owłosienie jest charakteryzowane jako patologiczny wzrost włosów w miejscach, gdzie fizjologicznie występuje jedynie meszek włosowy. Obserwuje się zmiany jakościowe w strukturze włosa – włos ulega zgrubieniu na całej jego długości. Nadmierne owłosienie może dotyczyć całego ciała (w postaci uogólnionej) lub może zajmować tylko niektóre jego obszary. Z medycznego punktu widzenia schorzenie to można sklasyfikować jako dwie jednostki chorobowe: hypertrychoza i hirsutyzm. Hypertrychoza – często występuje w postaci uogólnionej (dotyczy całego ciała) i jest schorzeniem wrodzonym, nie zależnym od hormonów, dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Hirsutyzm – występuje u kobiet, najczęściej jest skutkiem zaburzeń hormonalnych (zwykle zwiększonym wydzielaniem androgenów), nadwrażliwością mieszków włosowych na androgeny lub może być spowodowany przyjmowaniem niektórych leków. W hirsutyźmie, w zależności od stopnia jego nasilenia, dodatkowe włosy pojawiają się na twarzy, klatce piersiowej, okolicy łonowej. W Łodzi wśród kobiet najczęstszą przyczyną nadmiernego owłosienia jest właśnie hirsutyzm. Zwykle rozwija się w 25 – 30 r. ż. Niestety często nie udaje się zdiagnozować jego przyczyny. W takich przypadkach za przyczynę nadmiernego owłosienia najczęściej uważa się nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny.

Dla osób borykających się z niechcianym owłosieniem, trwałą metodę eliminacji problemu stanowi depilacja laserowa. Depilacja laserowa jest jedynym, skutecznym zabiegiem zalecanym także kobietom, u których nadmierne owłosienie pojawia się w skutek zaburzeń hormonalnych. Łódzcy dermatolodzy traktują depilację laserową jako metodę pozwalającą rozwiązać problem nawracającego zapalenia mieszków włosowych, wrastania włosów i towarzyszących mu różnych stanów zapalnych oraz powikłań z nimi związanych. Depilacja laserowa Łódź jest już zabiegiem dobrze poznanym, dzięki czemu również bezpiecznym.

W USA zabiegi depilacji laserowej są wykonywane od początków lat 90-tych XX wieku. Wśród urządzeń służących do laseroterapii najczęściej wykorzystuje się lasery diodowe, gdyż niosą ze sobą najmniejsze ryzyko powikłań. W Europie na czele laserów stosowanych w zabiegach depilacji laserowej plasuje się Light Sheer Duet. System ten, jako jedyny, jest wyposażony w dwie głowice zabiegowe, dzięki czemu czyni zabiegi depilacji bardziej komfortowymi i precyzyjnymi. Pozwala także na indywidualny dobór techniki zabiegu, tak aby terapia była jak najbardziej efektywna.

Nadmierne owłosienie bywa schorzeniem dość krępującym, mającym negatywny wpływ na jakość życia. Dla wielu osób nie jest to tylko problem natury dermatologicznej czy kosmetycznej, ale również psychologicznej. Dlatego też, tak ważne i popularne stały się zabiegi mogące zmienić ten stan rzeczy. Przy wyborze najlepszej metody depilacji należy się kierować bezpieczeństwem, skutecznością oraz trwałością efektów. Wszystkie powyższe kryteria spełnia depilacja laserowa na systemie Light Sheer Duet, dlatego też my, w swoim łódzkim gabinecie Laser Glamour proponujemy Państwu właśnie tę metodę laserowego usuwania owłosienia.

Istotne fazy wzrostu

Anagen (faza wzrostu) – kiedy włos jest widoczny na skórze, jego trzon jest silnie związany z komórkami macierzy, a podział komórkowy wpływa na intensywny wzrost włosów. Jest to idealny etap ma depilację laserową, jeśli chodzi o jej skuteczność

Katagen (faza przejściowa) – na tym etapie włos przestaje rosnąć, znajduje się w mieszku włosowym, ale traci połączenie z komórkami macierzy

Telogen (faza spoczynku) – w tej fazie włos powoli wypada z mieszka włosowego, a na jego miejscu powstaje nowy włos.

Ze względu opisany cykl, zabiegi depilacji należy wykonywać kilkakrotnie w regularnych odstępach czasu. Ich długość jest ściśle powiązana z indywidualnymi uwarunkowaniami fizjologicznymi oraz obszarem ciała, którego dotyczy depilacja laserowa. Standardowo wystarcza od 4 do 8 zabiegów.

Depilacja bikini

Depilacja bikini stała się popularnym zabiegiem wykonywanym w salonach kosmetycznych. Nikogo już nie dziwi usuwanie owłosienia z okolic intymnych, a wręcz przeciwnie, stało się to rzeczą normalną. Okazuje się, że to co kiedyś stanowiło atut, dziś jest nie do zaakceptowania. Powszechnie istniejący kult gładkiego i nieskazitelnego ciała stawia kobietom wysoką poprzeczkę. Bardzo trudno jest sprostać tym wymaganiom. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że tak naprawdę zabiegi depilacji, zwłaszcza okolic bikini, bywają dla kobiet kłopotliwe.

Przy klasycznych metodach depilacji zdarza się bardzo dużo nieprzyjemnych powikłań – począwszy od bolesnego wrastania włosów, któremu najczęściej towarzyszy stan zapalny do bliznowacenia. W rezultacie końcowy efekt, mija się z celem – mimo braku owłosienia i tak bez skrępowania nie możemy cieszyć się piękną, gładką skórą. Dla Pań, którym problem niechcianego owłosienia spędza sen z powiek, alternatywą stała się depilacja laserowa. W tej chwili jest to najskuteczniejsza, trwała metoda eliminacji zbędnego owłosienia.

Wśród laserów wykorzystywanych do depilacji największą popularność, zdobył system Light Sheer Duet.
Jest to laser diodowy, którego technologia oparta jest na barwniku włosa – melaninie. Dzięki skupionej i działającej wybiórczo wiązce laserowej jest także najbezpieczniejszym dostępnym na rynku urządzeniem (nie oddziałuje na inne tkanki i narządy).

Szczególnie podczas zabiegów wykonywanych w tak delikatnych oraz intymnych obszarach jak bikini ma to ogromne znaczenie. Wizycie, która stanowi dla każdej kobiety duże wyzwanie, powinno towarzyszyć poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że upragniony cel zostanie osiągnięty. W naszym gabinecie Laser Glamour dysponujemy systemem Light Sheer Duet.

Jesteśmy jednym z nielicznych łódzkich salonów kosmetycznych, gdzie depilacja laserowa bikini należy do najczęściej wykonywanych zabiegów. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w usuwaniu owłosienia z miejsc intymnych, dzięki czemu wiemy jak zadbać o to, aby każda pacjentka czuła się u nas jak najbardziej komfortowo i wyjątkowo. Tylko połączenie niezawodnego sprzętu oraz odpowiedzialnego, wykwalifikowanego personelu może sprawić, że efekty terapii laserowej zapewnią nam swobodę w każdej sytuacji.

Wybierz swoje bikini

Zalety depilacji bikini

 • zachwyt płci przeciwnej
 • możliwość rezygnacji z dotychczasowych sposobów usuwania owłosienia
 • trwałe efekty – jednorazowy koszt
 • bezbolesność i skuteczność w przypadku zastosowania depilacji laserowej

PRZYGOTUJ SIĘ NA RANDKĘ LUB NA PLAŻOWANIE

DEPILACJA
BIKINI

Zabiegi depilacji laserowej wykonujemy w stylu Hollywood (pełna depilacja), Brazilian (pełne z pozostawieniem paska na wzgórku łonowym) oraz Classic (depilacja depilację włosów spoza linii bielizny).

Depilacja laserowa dla panów

Depilacja laserowa to zabieg nie tylko dla kobiet. Wielu naszych klientów to panowie. Dla nich także depilacja laserowa jest dostępna. Depilowanie pleców, dłoni, rąk i nóg odbywa się na podobnej zasadzie. Wszystkie zabiegi powinny być poprzedzone domową pielęgnacją przygotowującą skórę. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy intensywnie nawilżać skórę aby była w jak najlepszej kondycji. Zdrowa, dobrze nawilżona i nawodniona skóra dużo lepiej reaguje na wiązkę laserową a sam odczyn po depilacji laserowej jest niewielki. W przypadku wystąpienia delikatnego dyskomfortu, po zabiegu depilacji laserowej nakładane są balsamy chłodzące, co w krótkim czasie w pełni eliminuje uczucie pieczenia, pojawiające się tuż po zakończonej sesji.

Również i Ty możesz osiągnąć niesamowite rezultaty i skorzystać z pięknie wyglądającej, gładszej skóry. Umów się na zabieg i skończ raz na zawsze z koniecznością doprowadzenia się do ładu, gdy idziesz na rankę lub na basen. Oferujemy doskonałe rezultaty. Popularne obszary depilacji u mężczyzn to klatka piersiowa, plecy, broda i ramiona.

Nie możemy się doczekać, aby wkrótce Cię powitać i pomóc Ci rozpocząć depilację laserową.

Przygotowanie do depilacji laserowej

Przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej zapraszamy na bezpłatną konsultację medyczną. Podczas dokładnego wywiadu medycznego omawiamy najistotniejsze zagadnienia takie jak:

 • przeciwwskazania,
 • zasady postępowania przed i po zabiegu,
 • przebieg zabiegu,
 • ocena stanu skóry – określenie fototypu skóry, koloru włosów.

Aby zapewnić Państwu poczucie bezpieczeństwa wykonujemy próby laserowe, które pozwolą także na dobór parametrów zabiegu oraz pokazują reakcję skóry. Na pierwszy, właściwy zabieg zapraszamy po 24 godzinach. Pamiętajmy, aby przed pierwszym zabiegiem:

 • zgolić włosy w miejscu depilacji (w dniu poprzedzającym zabieg),
 • skóra była umyta i niczym nie posmarowana (w dniu zabiegu),
 • skóra nie była sucha, podrażniona,
 • regularnie stosować kremy lub balsamy,
 • pić około 1,5 litra wody mineralnej dziennie,
 • nie wyrywać włosów (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4-8 tygodni, można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem.

Po zabiegu depilacji laserowej

Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserowej jest zaczerwienienie skóry, czasowy obrzęk, delikatne punktowe strupki, przemijające odczucie pieczenia. Przez kilka godzin skóra jest szczególnie wrażliwa, należy zatem:

 • osuszać ją delikatnie i nie drażnić w inny sposób,
 • nie stosować mydła, kosmetyków zawierających alkohol,
 • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu(jeśli depilacja dotyczyła pach),
 • przez pierwsze 3-4 dni po zabiegu stosować maści łagodzące – alantan, b-panthen, pantenol,
 • odstawić na min. 2 tygodnie preparaty o działaniu złuszczającym (peelingi),
 • przez 3-4 dni po zabiegu unikać basenu, sauny.

Pamiętajmy także, że opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie stosujemy kremy z filtrami anty-UVA i anty-UVB B z filtrem 50. Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 12 tygodni (uzależnione od okolicy ciała).

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • aktywna opalenizna (również solarium min.1 miesiąc przed zabiegiem),
 • stosowanie samoopalaczy (należy odstawić 2 tygodnie przed zabiegiem),
 • kremy z retinolem (należy przestać używać 4 tygodnie przed zabiegiem),
 • leki światłouczulające, retinoidy, tetracykliny,
 • terapia lekiem Roaccutane (należy zaprzestać stosowania 6 miesięcy przed zabiegiem),
 • terapia sterydowa (ogólnoustrojowa i miejscowa),
 • zioła fotouczulające (dziurawiec, nagietek – należy przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
 • stosowanie herbatek ziołowych typu slim figura,
 • stosowanie zbyt dużych dawek wit. A i wit. C,
 • depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem (należy zaprzestać na 4 tygodnie
  przed zabiegiem),
 • skłonność do przebarwień lub bliznowców,
 • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska,
 • peeling (należy przestać stosować na 1,5-2 tygodni przed zabiegiem),
 • kremy do depilacji (należy przestać stosować na 4 dni przed zabiegiem),
 • opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu zabiegu,
 • stosowanie antyperspirantów typu bloker (antidral, etiaxil, ziaja) – należy zaprzestać na 3 tygodnie przed zabiegiem.

Light Sheer Duet to wyjątkowe osiągnięcie w dziedzinie depilacji laserowej. Urządzenie znanej i cenionej marki Lumenis zapewnia największą moc i skuteczność. Jednocześnie mamy do czynienia z wyjątkowo bezpieczną technologią, która działa tylko na barwnik włosa. Stała długość fali sprawia, że laser nie przenika do innych tkanek oraz narządów, co potwierdza certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) oraz zgodność urządzenia z międzynarodowymi normami ISO 9001.

Laser, który wykorzystujemy w Gabinecie Laser Glamour, to pierwsza liga wśród urządzeń diodowych. Posiada dwie głowice zabiegowe: mniejszą o wymiarach 9mm x 9mm – depilacja laserowa niewielkich powierzchni i miejsc trudno dostępnych oraz większą o wymiarach 22mm x 35mm – depilacja laserowa większych partii ciała, takich jak nogi, plecy, klatka piersiowa.

Dwie głowice zastosowane w laserze Light Sheer Duet zapewniają również krótszy czas zabiegu, wyższą jakość, komfort oraz znaczne ograniczenie po-zabiegowych odczynów skórnych. Zastosowanie większej głowicy zapewnia bezpieczną depilację laserową w przypadku skóry wrażliwej, ciemnej karnacji oraz cery z tendencją do pękających naczynek. Skuteczność, bezpieczeństwo, komfort – depilacja laserowa Light Sheer Duet pozwoli definitywnie pożegnać się z nadmiernym owłosieniem. Aby zobaczć fotografie efektów depilacji laserowej kliknij tutaj.

depilacja laserowa po PO
depilacja laserowa przed PRZED

Depilacja laserowa – pytania i odpowiedzi

Ile zabiegów potrzebuję, aby pozbyć się włosów?

To najczęściej zadawane pytanie przez naszych pacjentów i niestety, nie możemy podać dokładnej liczby, bo skuteczność redukcji owłosienia jest sprawą indywidualną. Zwykle należy wykonać cykl 4-5 zabiegów w odstępach od 4-12 tygodni. Po każdym zabiegu początkowo włosy zaczynają normalnie rosnąć, ale po 2-4 tygodniach wszystkie lub prawie wszystkie wypadają. Okres bez włosów trwa 2-4 tygodni. Następnie pojawiają się nowe włosy i należy przyjść na kolejny zabieg. Po każdym zabiegu będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, w czasie jednego zabiegu można usunąć 15-30% włosów.

Czy każdy może się poddać depilacji laserowej?

Znaczna większość osób może bez problemu poddać się depilacji laserowej.  Istnieje jednak kilka przeciwwskazań. Kosmetolog podczas wstępnej konsultacji kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Podstawowym przeciwwskazaniem jest opalona skóra. Można wprawdzie depilować opalone okolice, ale opalenizna nie może być bardzo świeża – należy odczekać przynajmniej jeden miesiąc. Wykonanie takiego zabiegu wiąże się z większym ryzykiem podrażnienia skóry i mniejszą skutecznością. Innym przeciwwskazaniem spotykanym w praktyce dość często jest przyjmowanie leków światłouczulających tzn. takich, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe, do takich leków należą m.in. niektóre antybiotyki np. Tetracyklina i Doxycyklina – są to antybiotyki stosowane często przewlekle w celu leczenia trądzika czy leki przeciwdepresyjne. Zabiegów depilacji laserowej nie wykonuje się u kobiet ciężarnych. Trzeba być ostrożnym przy wykonywaniu zabiegów u pacjentów z padaczką, gdyż każdy impuls świetlny czy bólowy może wywołać atak padaczki, poza tym leki przeciwpadaczkowe są lekami fotouczulającymi. 

Czy to prawda, że laserowa depilacja jest szczególnie polecana osobom z tendencją do wrastania włosów?

To prawda. Niektórzy mają skłonność do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych – grudek i krostek a w konsekwencji do powstawania przebarwień a nawet blizenek. U tych osób depilacja laserowa nie tylko usuwa włosy, ale również leczy skórę. Tylko zlikwidowanie przyczyny, a więc nieprawidłowo rosnących włosów jest sposobem na poprawę stanu skóry.

Czy to prawda, że wiosną nie warto już rozpoczynać depilacji laserowej, bo zbliża się lato?

Nieprawda. Po każdym zabiegu depilacji laserowej włosy początkowo zaczynają rosnąć, a potem wszystkie lub prawie wszystkie wypadają i mamy okres gładkiej skóry, który trwa 4-8 tygodni. Dlatego już 3 tygodnie po pierwszym zabiegu można jechać na urlop i nie mieć problemu z włosami.

Czy włosów z brązowych pieprzyków nie wolno usuwać włosów laserem?

To prawda. Brązowy pieprzyk, czyli znamię barwnikowe nie może być drażniony ani światłem lasera ani nawet przez ciągłe wyrywanie. Dlatego włosy na pieprzykach można tylko podcinać lub wyciąć chirurgicznie cały pieprzyk.

Czy depilacja laserowa jest bezbolesna?

Prawda i nieprawda. Odczuwanie delikatnego dyskomfortu w postaci ukłucia i ciepła zależy indywidualnie od predyspozycji fizjologicznych każdego z nas. W celu zniwelowania dyskomfortu stosujemy kompresy chłodzące, które kładziemy na skórę tuż przed zabiegiem, tak, aby uzyskać miejscowe znieczulenie. W przypadku większego odczuwania dyskomfortu zalecamy zastosowanie maści znieczulającej EMLA. Klientka w domowym zaciszu aplikuje maść na skórę na 2 godz. przed planowanym przyjściem, owijając to miejsce folią. W takim opatrunku klientka przyjeżdża na zabieg, a dalsza część należy do nas.

Czy do zabiegu depilacji laserowej potrzebne jest specjalne przygotowanie?

Nie jest potrzebne specjalne przygotowanie. Należy zaprzestać wyrywania włosów przynajmniej 1miesiąc przed zabiegiem, nie wolno więc wyrywać włosów depilatorem, woskiem, czy pęsetą. Nie znaczy, że włosy mają być długie, można je golić lub obcinać nożyczkami. Do zabiegu powinno się przyjść z gładką i nie podrażnioną skórą. W trakcie trwania całego cyklu depilacji laserowej nie powinno się wyrywać włosów. Należy też pamiętać o zachowaniu min.4 tygodniowej przerwy od ostatniej ekspozycji na słońce oraz zaprzestaniu używania leków i ziół światłouczulających (patrz dokładna inf. w zakładce przeciwwskazania).

Czy skuteczność depilacji laserowej jest u wszystkich jednakowa?

Niestety, nie. Generalnie skuteczność depilacji laserowej ocenia się na 80-98%. Kosmetolog podczas wstępnej konsultacji powinien ocenić skuteczność depilacji dla każdego pacjenta indywidualnie, gdyż zależy ona od wielu czynników. Im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra tym zabiegi są bardziej efektywne. Pacjentka, która ma czarne, grube włosy na łydkach i jasną skórę będzie miała inny efekt niż pacjentka również z jasną skórą mająca jasnobrązowe, cienkie włosy na przedramionach, a jeszcze inny pacjentka usuwająca włosy z brody, których stale przybywa ze względu na zaburzenia hormonalne. Nie usuniemy włosów blond ze względu na rodzaj i zawartość melaniny, na której oparta jest technologia działania lasera.

Czy depilacja laserowa jest przeciwwskazana u nastolatek?

Nie. Zabiegi te można wykonywać w każdym wieku, ale u młodych pacjentów, którzy nie przebyli okresu dojrzewania zwykle nie ma to sensu, bo stan owłosienia u nich może się zmieniać – włosów może przybywać i wtedy trudno jest przewidzieć skuteczność.

Czy depilacja laserowa jest trwała? Czy depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze?

Tak, prawidłowo wykonany cykl zabiegów daje trwałe rezultaty. Skuteczność zabiegów depilacji laserowej ocenia się na około 90%. Po cyklu zabiegów mogą zostać nieliczne włosy, które są słabe i cienkie. Zabiegi mogą być mniej skuteczne, jeśli usuwamy włosy mające mało barwnika np. jasnobrązowe lub gdy skóra pacjenta jest opalona. Należy pamiętać o tym, że na twarzy u kobiet, czy w innych miejscach hormonozależnych, mogą w przyszłości rozwinąć się nowe włosy w przypadku nie leczonych zaburzeń hormonalnych.

Czy to prawda, że depilacji laserowej nie wolno wykonywać pod pachami bo można uszkodzić węzły chłonne oraz wokół brodawek sutkowych bo można uszkodzić gruczoły piersiowe

To nieprawda. Laser penetruje w głąb skóry bardzo płytko, tylko 3-5 mm i jest wykorzystywany tylko przez ciemny barwnik włosów. Nie ma więc możliwości uszkodzenia innych struktur.

Jak działa depilacja laserowa?

Wszystkie procesy depilacji laserowej działają w podobny sposób. Laser wytwarza silny promień światła, który pochłaniany jest przez włosy i w mniejszym stopniu przez skórę. Włosy zawierające więcej pigmentu, absorbują na na tyle dużo światłą, że dochodzi do miejscowego, ogrzania. Ciepło wchłonięte przez  włos emitowane jest na pobliskie komórki macierzyste, co powoduje ich zniszczenie, dzięki czemu nowe włosy nie będą już rosły.

Jakie obszary można poddać zabiegowi depilacji laserowej?

Depilacją laserową można traktować w zasadzie wszystkie obszary ciała – jeśli głowica lasera może dotrzeć do obszaru, zabieg może być wykonany. Do najbardziej popularnych w depilacji laserowej obszarów należą: pachy, twarz, klatka piersiową, nogi, ramiona itp. Procedura może być wykonywana na wielu częściach ciała zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.
Jeśli masz dodatkowe pytania lub chcesz zarezerwować konsultację, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego online lub telefonicznie pod numerem +48 887 079 000.

Depilacja laserowa – cena

Przejdź niżej, żeby zobaczyć cennik depilacji dla męskiej.

Cennik depilacji dla Pań

Cennik depilacji dla Panów