Stymulatory tkankowe Łódź

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe są preparatami, które podawane drogą iniekcji powodują odbudowę struktury skóry, poprzez stymulację kolagenu i elastyny. 

Biostymulacja jest procesem na który składają się trzy czynniki: pobudzenie, wzrost oraz odbudowa łącznie z regeneracją. Następstwem tych zmian jest przede wszystkim ujędrnienie skóry i odbudowa jej struktur, a co za tym idzie zahamowanie procesów starzenia, a nawet ich cofnięcie.

Czy wiesz, że pomiędzy 30 a 50 rokiem życia ilość kolagenu w skórze zmniejsza się o około 30%. U kobiet w przeciągu 5 lat po menopauzie ilość kolagenu w skórze spada o kolejne 30%.

Skóra starzeje się już około 25 roku życia. Zmniejszona synteza kolagenu prowadzi do powstawania mniejszej ilości włókien kolagenowych, czego konsekwencją jest utrata objętości i spadem aktywności fibroblastów. Żeby spowolnić ten proces stosujemy stymulatory tkankowe.

Nie wiesz czy ten zabieg jest dla Ciebie? Umów się z nami na bezpłatną konsultację.  W naszym gabinecie pracuje zespół świetnych fachowców, którzy  pomogą wybrać odpowiednią dla Ciebie, nieszablonową terapię. 

Gabinet Laser Glamour to:

Jeżeli widzisz u siebie:

 • zmniejszenie elastyczności skóry
 • utratę owalu twarzy
 • drobne zmarszczki,
 • lwią zmarszkę,
 • zmarszki mimiczne,
 • zmarszczki palacza,
 • suchość dłoni,
 • przebarwienia,
 •  melasmę,
 • nierównomierny koloryt skóry,
 • suchość skóry,
 • cienie pod oczami,
 • blizny, oraz blizny potrądzikowe,
 • oznaki fotostarzenia

Na czym polega zabieg?

Terapia polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry odpowiednio dobranych preparatów medycznych. Zabieg wykonany jest z zachowaniem pełnej aseptyki użytych przyborów. W przypadku wielu stymulatorów tkankowych zabieg polega na zrobieniu tylko kilku wkuć. Odpowiedni preparat dobierany jest indywidualnie przez kosmetologa podczas konsultacji, na której również zostają wykluczone przeciwwskazania do zabiegu oraz, w oparciu o oczekiwania pacjenta, jest ustalony plan terapii.  Odpowiednio dobrane substancje czynne w połączeniu z właściwą metodą aplikacji gwarantują, że efekty zabiegów są praktycznie natychmiastowe i spektakularne.

Stymulatory tkankowe składniki aktywne

W Laser Glamour pracujemy wyłącznie na preparatach z certyfikatem medycznym. Wybieramy preparaty jak najbardziej biokompatybilne i hipoalergiczne.

Stymulatory tkankowe oprócz kwasu hialuronowego, polinukleotydów zawierają jeszcze inne związki m.in. aminokwasy, peptydy, które biorą udział w naturalnych procesach zachodzących w skórze. Dzięki temu, konkretne preparaty mają, oprócz działania stymulującego, dodatkowe właściowści: rozjaśniają przebarwienia, działają przeciwzapalnie, działają antyoksydacyjnie, stymulują mikrokrążenie.

Już mamy alternatywę dla botoksu. Są nią stymulatory tkankowe, które oprócz odbudowy struktury skóry osłabiają działanie mięśni twarzy odpowiedzialnych za pojawianie się zmarszczek mimicznych.

Lwia zmarszczka, zmarszczki marionetki można zniwelować poprawiając przy tym kondycję skóry.

 

Stymulatory tkankowe na których pracujemy:

Profhilo– to ultranowoczesny instrument do odmładzania skóry. Zawiera stabilizowane termicznie kompleksy hybrydowe, które w skórze zachowują się jak miliony sprężynek, przywracając utracony kontur twarzy. Zawiera najwyższe stężenie kwasu hialuronowego, bo aż 64 mg w 2 ml preparatu. Ilość zabiegów: 1-3 co 21 dni.

Ejal 40 – to innowacyjny kwas hialuronowy o stężeniu 40 mg/2 ml i średniej masie molekularnej, stworzony w celu odbudowy podstawowej struktury macierzy pozakomórkowej i optymalizacji środowiska dla nowo powstających elementów budulcowych skóry. Zwiększa naturalną zdolność fibroblastów do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Jego działanie przekłada się na: bio-rewitalizacja odwodnionej i zniszczonej skóry, wygładzenie zmarszczek, przywrócenie utraconego konturu twarzy. Ilość zabiegów: 2-3 w odstępie co 4 tygodnie.

Seventy Hyal 2000 – produkt zawiera kwas hialuronowy o masie cząsteczkowej 2000 kDa podzielony na dwie frakcje cząsteczek o różnych funkcjach biologicznych zależnych od ich wielkości: cząsteczki powyżej 100kDa powodują biorestrukturyzację, stanowią rezerwuar wody, cząsteczki poniżej 100 kDa powodują biorewitalizację, wywołują efekt sygnalizacyjny. Połączenie różnych wielkości HA powoduje dużą aktywność biologiczną preparatu, dzięki czemu więcej fibrolasów zostaje pobudzonych do pracy. Ilość zabiegów: 3-4 co 3-4 tyg.

Sunekos – w skład tej linii wchodzą dwa preparaty Sunekos 1200 ( działający jak rusztowanie dla bardziej wymagających i dojrzałych skór) oraz Sunekos 200 (dla osób z mniej widocznymi oznakami starzenia). Preparaty zawierają kwas hialuronowy o różnej wielkości oraz opatentowaną formułę 6 aminokwasów: L-Walinę, L-Alaninę, L-Leucynę, Glicynę, L-Lizynę, L-Prolinę. Głębokie nawilżenie, naturalny efekt wypełniający, widoczna poprawa elastyczności, to tylko niektóre z dobroczynnych właściwości preparatu. Ilość zabiegów: 3-4 w odstępach 10-14 dni.

Nukleofill – zawiera polinukleotydy. Jest preparatem do głębokiej odnowy i biorestrukturyzacji skóry. Ten innowacyjny zabieg działa na trzech poziomach: liftingu, antyoksydacji, nawilżenia. To idealny preparat dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, a skóra pozbawiona jest blasku i wymaga dogłębnego nawilżenia. Zabieg można wykonywać niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Ilość zabiegów: 2-4 co 2-4 tygodnie.

Electri – produkt szwajcarskiej firmy Institute Hyalual. Preparat został stworzony z myślą o intensywnej rewitalizacji skóry. Zabieg Electri powoduje szybkie przywrócenie naturalnego koloru, elastyczności, jędrności i blasku pacjentom w każdym wieku. Jest również wskazany w profilaktyce przedwczesnego starzenia się skóry. Już jeden zabieg jest wstanie nawilżyć i rozjaśnić skórę.  Preparat doskonale sobie radzi z rewitalizacją skóry po intensywnym opalaniu oraz z szorstkością po zimie. Jest idealny dla osób mających skórę palacza, cienie pod oczami czy przebarwienia. Ponieważ wpływa na mikrokrążenie oraz przywraca naturalną barierę fizjologiczną, która chroni skórę przed szkodliwymi wpływami środowiska i wolnymi rodnikami, perfekcyjnie się sprawdza przy skórach atopowych, wrażliwych, z trądzikiem różowatym. Skład: bursztynian sodu 1,6%, kwas hialuronowy 0,55%. Ilość zabiegów 1-2 co 2 tyg.

Xela Rederm 1,1%, 1,8%, 2,2% – produkt szwajcarskiej firmy Hyalual. Zawiera wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy i dronocząsteczkowy bursztynian sodu. Dzięki unikalnej formule połączenia tych dwóch składników uzyskiwany jest wyraźny i długotrwały efekt. Już po pierwszym zabiegu redermalizacji zwiększa się ilość fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję elastyny i kolagenu, zostaje przywrócone mikrokrążenie oraz odbudowana macierz międzykomórkowa skóry właściwej. Xela Rederm wywiera bezpośredni wpływ na procesy metaboliczne w skórze (poprawę oddychania komórkowego, transportu jonów, syntezę białek), dzięki czemu wzrasta żywotność komórek, jak również zapewniona jest większa ochrona przed uszkodzeniami, także wywołanymi UV. Preparat wykazuje również działanie nawilżające i rozjaśniające. Ilość zabiegów 1-3 co 2 tygodnie.

Perfoskin – to frakcyjny produkt odmładzający nowej generacji połączony z głębokim nawilżeniem i brakiem konieczności długiej rehabilitacji. Zabieg łączy w sobie zalety klasycznej metody mikroigłowania oraz regenerujące działanie technologii DOUBLE SYNERGIC EFFECT. Produkt Perfoskin składa się z: Urządzenia Perfoskin, czyli specjalnego rollera z unikalną opatentowaną technologią bębna, który składa się tylko z 48 ultracienkich igieł rozmieszczonych w taki sposób, aby  wywierć inteligentny wpływ na skórę i zapewnić maksymalne wchłanianie wszystkich aktywnych składników. Perfoskin Prederm jest ampułko-strzykawką, która zawiera unikalną kombinację bursztynianu sodu i wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego o stężeniu 5,5 mg/ml. Zabieg doskonale poprawia jakość skóry, zmniejsza hiperpigmentację, powoduje głębokie nawilżenie i odbudowę skóry, jest wskazany w terapii blizn, spłyca ślady potrądzikowe, zwiększa elastyczność i jędrośc skóry. Ilość zabiegów: 2-4 co 4 tygodnie.

Prostrolane Blanc-B – jest preparatem, który doskonale sprawdza się w terapiach depigmentujących. Redukuje przebarwienia i rozjaśnia skórę. Zabieg jest idealny dla osób nadmiernie eksponujących skórę na działanie promieni słonecznych – cofa oznaki fotostarzenia i regeneruje skórę. Za sprawą zastosowania technologii powolnego uwalniania peptydów, działa jeszcze 2 tygodnie po zbiegu, peptydy powoli uwalniają się i penetrują w głąb skóry a zawarty w preparacie kwas hialuronowy głęboko ją nawilża. Skład: kwas hialuronowy (0,7%), kompelks 4 peptydów: Oligopeptyd-92, Oktapeptyd-11, Feruloul Oligopeptyd -33, Valprool Oligopeptyd-33. Ilość zabiegów: 2 co 2 tygodnie. 

Prostrolane Natural-B – to najnowocześniejszy preparat do peptydowej terapii skóry twarzy i szyi. Doskonale likwiduje widoczne niedoskonałości skóry, wygładza zmarszczki, regeneruje skórę odbudowując jej wewnętrzne struktury, czyniąc ją gładką i sprężystą. Za sprawą zastosowania technologii powolnego uwalniania peptydów, działa jeszcze 2 tygodnie po zbiegu, peptydy powoli uwalniają się i penetrują w głąb skóry a zawarty w preparacie kwas hialuronowy głęboko ją nawilża. Skład: kwas hialuronowy 0,7%, kompelks 5 peptydów: Оligopeptyd-24, Decapeptyd-36, Octapeptyd-11, Oligopeptyd-34, Oligopeptyd-92. Ilość zabiegów: 2-4 co 2 tygodnie. 

Neofound – to produkt włoskiej firmy Love Cosmedical, który doskonale sobie radzi z różnymi niedoskonałościami skóry tj. brak elastyczności, przebarwienia, utrata objętości, nierówności na powierzchni skóry. Preparat posiada zbilansowane składniki aktywne, które redukują stres oksydacyjny, głęboko nawilżają i poprawiają kondycję skóry. Skład: Acetylocysteina, Resweratrol, Niacyna, Glicyna, Prolina, Arginina, kwas hialuronowy o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej, Acetyloheksapeptyd. Ilość zabiegów: 2-5 co 2 tygodnie. 

Przeciwskazania do zabiegów z użyciem stymulatorów tkankowych

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są:

 • ciąża, okres karmienia piersią,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroba nowotworowa
 • stany zapalne tkanki łącznej (reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń)
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • aktywne infekcje skórne,
 • opryszczka w aktywnej fazie,
 • leczenie retinoidami,
 • antybiotykoterapia,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • leki immunosupresyjne.

Wskazania:

Wskazaniami do wykonania zabiegu są:

 • Rewitalizacja skóry: twarzy, szyi, dekoltu, dłoni
 • Regeneracja okolicy oka
 • Nawilżenie skóry
 • Ujednolicenie koloru skóry, melasma
 • Skóra wiotka, pozbawiona jędrności, napięcia, z oznakami zmęczenia
 • Potrzeba delikatnego uniesienia brwi, uwydatnienia kości policzkowych
 • Naturalny lifting twarzy
 • Poprawa owalu twarzy

Stymulatory tkankowe – cena

Zabieg
Cena
Profhilo
1100 zł
Ejal 40
600 zł
Seventy Hyal 2000
800 zł
Sunekos 1200
1000 zł
Sunekos 200
800 zł
Sunekos 200 okolica oczu
450 zł
Nucleofill Strong 1 ampułka
1000 zł
Nucleofill Soft Plus-Eyes
900 zł
Hyalual - Electri
500 zł
Hyalual - Xela Rederm 1 ml
600 zł
Hyalual - Xela Rederm 2 ml
950 zł
Hyalual - Perfosin
950 zł
Prostrolane Blanc - B
850 zł
Prostrolane Natural - B
850 zł
Neofound jedna strefa
300 zł
Neofound 2 ml
600 zł
Seventy Hyal 2000 Twarz+Szyja+Dekolt
800 zł
Dłonie: Xela Rederm 1ml; Electri
600 zł