Nawet największa zmiana zaczyna się od pierwszego kroku. Zrób go u nas...

...uzgodnij termin wizyty - czekamy...

...wystarczy zadzwonić lub wysłać email - odpowiadamy w ciągu 15 minut.

Leczenie tradziku

Trądzik uważany jest obecnie za najczęstszą chorobę skóry. Problem dotyczy zarówno kobiet,mężczyzn jak i dzieci. W większości jednak przypadków występuje u osób młodych w okresie dojrzewania,gdzie przyczynę stanowią istotne zmiany zachodzące w gospodarce hormonalnej. U osób dorosłych za główny czynnik potęgujący powstawanie zmian trądzikowych uznaje się towarzyszący stres, przyjmowanie leków sterydowych, używki,a także niewłaściwą pielęgnację kosmetykami. Przy rozpoczynaniu leczenia trądziku najważniejsze jest, aby wnikliwie wykluczyć przyczynę sprzyjającą powstawaniu zmian skórnych.

W zależności od stopnia nasilenia problemu należy podjąć odpowiednią terapię, zwykle niezbędne staje się leczenie farmakologiczne. Podstawą w uzyskaniu odpowiedniego efektu terapeutycznego jest kompleksowa pielęgnacja skóry przeprowadzona w gabinecie kosmetologicznym jak również jej przedłożenie i zastosowanie w życiu codziennym. Przykład stanowi łódzki gabinet kosmetyczny Laser Glamour, który specjalizuje się w leczeniu schorzeń skóry. Proponuje zabiegi z pogranicza medycyny estetycznej i kosmetologii.

Leczenie trądziku w Łodzi oparte jest na wyeliminowaniu aktywnych zmian zapalnych poprzez zastosowanie peelingów kwasem salicylowym. Dodatkowo stosuje się terapię wspomagającą polegającą na ostrzykiwaniu skóry specjalnymi preparatami aktywnymi zawierającymi wit. z grupy B - metoda mezoterapii igłowej W przypadku powstałych już blizn i przebarwień gabinet zaleca peelingi medyczne z kwasem salicylowym, glikolowym, a także kwasem azelainowym niezwykle skutecznym w terapii leczenia trądziku różowatego. Nasi pacjenci w Łodzi oprócz skutecznych zabiegów i fachowych porad w postępowaniu pielęgnacyjnym, uzyskują również wsparcie psychiczne,które stanowi niezbędny czynnik prowadzący do odniesienia wspólnego sukcesu.