Nawet największa zmiana zaczyna się od pierwszego kroku. Zrób go u nas...

...uzgodnij termin wizyty - czekamy...

...wystarczy zadzwonić lub wysłać email - odpowiadamy w ciągu 15 minut.

Pytania i odpowiedzi

Każdy może się poddać zabiegowi depilacji laserowej.

Nieprawda. Do zabiegu istnieje kilka przeciwwskazań. Kosmetolog podczas wstępnej konsultacji kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Podstawowym przeciwwskazaniem jest opalona skóra. Można wprawdzie depilować opalone okolice, ale opalenizna nie może być bardzo świeża - należy odczekać przynajmniej jeden miesiąc. Wykonanie takiego zabiegu wiąże się z większym ryzykiem podrażnienia skóry i mniejszą skutecznością. Innym przeciwwskazaniem spotykanym w praktyce dość często jest przyjmowanie leków światłouczulających tzn. takich, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe, do takich leków należą m.in. niektóre antybiotyki np. Tetracyklina i Doxycyklina- są to antybiotyki stosowane często przewlekle w celu leczenia trądzika czy leki przeciwdepresyjne. Zabiegów depilacji laserowej nie wykonuje się u kobiet ciężarnych.
Trzeba być ostrożnym przy wykonywaniu zabiegów u pacjentów z padaczką, gdyż każdy impuls świetlny czy bólowy może wywołać atak padaczki, poza tym leki przeciwpadaczkowe są lekami fotouczulającymi.

Ilość zabiegów koniecznych do usunięcia włosów to kwestia indywidualna.

Prawda. Zwykle należy wykonać cykl 4-5 zabiegów w odstępach od 4-12 tygodni. Po każdym zabiegu początkowo włosy zaczynają normalnie rosnąć, ale po 2-4 tygodniach wszystkie (lub prawie wszystkie) wypadają. Okres bez włosów trwa 2-4 tygodni. Następnie pojawiają się nowe włosy i należy przyjść na kolejny zabieg. Po każdym zabiegu będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, w czasie jednego zabiegu można usunąć 15-30% włosów.

Laserowa depilacja jest szczególnie polecana pacjentom z tendencją do wrastania włosów.

Prawda. Niektórzy mają skłonność do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych- grudek i krostek a w konsekwencji do powstawania przebarwień a nawet blizenek. U tych osób depilacja laserowa nie tylko usuwa włosy, ale również leczy skórę. Tylko zlikwidowanie przyczyny - a więc nieprawidłowo rosnących włosów jest sposobem na poprawę stanu skóry.

Wiosną nie warto już rozpoczynać depilacji laserowej, bo zbliża się lato.

Nieprawda. Po każdym zabiegu depilacji laserowej włosy początkowo zaczynają rosnąć, a potem wszystkie lub prawie wszystkie wypadają i mamy okres gładkiej skóry, który trwa 4-8 tygodni. Dlatego już 3 tygodnie po pierwszym zabiegu można jechać na urlop i nie mieć problemu z włosami.

Z brązowych pieprzyków nie wolno usuwać włosów laserem.

Prawda. Brązowy pieprzyk, czyli znamię barwnikowe nie może być drażniony ani światłem lasera ani nawet przez ciągłe wyrywanie. Dlatego włosy na pieprzykach można tylko podcinać lub wyciąć chirurgicznie cały pieprzyk.

Depilacja laserowa jest bezbolesna.

Prawda i Nieprawda. Odczuwanie delikatnego dyskomfortu w postaci ukłucia i ciepła zależy indywidualnie od predyspozycji fizjologicznych każdego z nas. W celu zniwelowania dyskomfortu stosujemy kompresy chłodzące, które kładziemy na skórę tuż przed zabiegiem, tak, aby uzyskać miejscowe znieczulenie.
W przypadku większego odczuwania dyskomfortu zalecamy zastosowanie maści znieczulającej EMLA. Klientka w domowym zaciszu aplikuje maść na skórę na 2 godz. przed planowanym przyjściem, owijając to miejsce folią. W takim opatrunku klientka przyjeżdża na zabieg, a dalsza część należy do nas.

Do zabiegu depilacji laserowej nie trzeba żadnego specjalnego przygotowania.

Nieprawda. Należy zaprzestać wyrywania włosów przynajmniej 1miesiąc przed zabiegiem, nie wolno więc wyrywać włosów depilatorem, woskiem, czy pęsetą. Nie znaczy, że włosy mają być długie, można je golić lub obcinać nożyczkami. Do zabiegu powinno się przyjść z gładką i nie podrażnioną skórą. W trakcie trwania całego cyklu depilacji laserowej nie powinno się wyrywać włosów. Należy też pamiętać o zachowaniu min.4 tygodniowej przerwy od ostatniej ekspozycji na słońce oraz zaprzestaniu używania leków i ziół światłouczulających (patrz dokładna inf. w zakładce przeciwwskazania).

Skuteczność depilacji laserowej jest u wszystkich jednakowa.

Nieprawda. Generalnie skuteczność depilacji laserowej ocenia się na 80-98%. Kosmetolog podczas wstępnej konsultacji powinien ocenić skuteczność depilacji dla każdego pacjenta indywidualnie, gdyż zależy ona od wielu czynników. Im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra tym zabiegi są bardziej efektywne. Pacjentka, która ma czarne, grube włosy na łydkach i jasną skórę będzie miała inny efekt niż pacjentka również z jasną skórą mająca jasnobrązowe, cienkie włosy na przedramionach, a jeszcze inny pacjentka usuwająca włosy z brody, których stale przybywa ze względu na zaburzenia hormonalne.
Nie usuniemy włosów blond ze względu na rodzaj i zawartość melaniny, na której oparta jest technologia działania lasera.

Depilacja laserowa jest przeciwwskazana u nastolatek.

Nieprawda. Zabiegi te można wykonywać w każdym wieku, ale u młodych pacjentów, którzy nie przebyli okresu dojrzewania zwykle nie ma to sensu, bo stan owłosienia u nich może się zmieniać - włosów może przybywać i wtedy trudno jest przewidzieć skuteczność.

Depilacji laserowej nie wolno wykonywać pod pachami bo można uszkodzić węzły chłonne oraz wokół brodawek sutkowych bo można uszkodzić gruczoły piersiowe.

Nieprawda. Laser penetruje w głąb skóry bardzo płytko, tylko 3-5 mm i jest wykorzystywany tylko przez ciemny barwnik włosów. Nie ma więc możliwości uszkodzenia innych struktur.

Depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze.

Prawda. Skuteczność zabiegów depilacji laserowej ocenia się na około 90%. Po cyklu zabiegów mogą zostać nieliczne włosy, które są słabe i cienkie. Zabiegi mogą być mniej skuteczne, jeśli usuwamy włosy mające mało barwnika np. jasnobrązowe lub gdy skóra pacjenta jest opalona. Należy pamiętać o tym, że na twarzy u kobiet(czy w innych miejscach hormonozależnych) mogą w przyszłości rozwinąć się nowe włosy w przypadku nie leczonych zaburzeń hormonalnych.

Na opalonej skórze nie należy wykonywać zabiegów.

Prawda. Można wprawdzie depilować opalone okolice, ale opalenizna nie może być bardzo świeża - należy odczekać przynajmniej jeden miesiąc. Wykonanie takiego zabiegu wiąże się z większym ryzykiem podrażnienia skóry i mniejszą skutecznością zabiegu.

Depilacja laserowa jest bezpieczna.

Prawda. Depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Wiązka laserowa działa powierzchownie, jest pochłaniana tylko przez barwnik włosa, nie przenika do innych tkanek i narządów, dlatego też Light Sheer Duet jest laserem wykorzystywanym tylko do depilacji zbędnego owłosienia.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Numer telefonu oraz adres mailowy znajdują się poniżej.